ברק חי חורש - שף ראשי ומנהל המחלקה הקולינרית

Barak

ברק חי חורש, הוא שף תמיכה ופיתוח של החברה המרכזית למכירות והפצה ומנהל המחלקה הקולינרית. הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק מהמרכז ללימודים אקדמאים באור יהודה ובוגר בית הספר למלונאות תדמור. הוא השתלם בחו"ל ועבד במסעדות כמו צ'ימיצ'נגה, זוזוברה ולחם ארז. ב-2002 הצטרף לטרה וכיהן כשף הראשי של החברה. ב-2004, עם רכישתה של טרה על ידי החברה המרכזית, התקדם לתפקיד שף תמיכה ופיתוח ולמנהל המחלקה הקולינרית. חי חורש מכהן גם כשופט בתחרויות קולינריות ובתחרויות קפה ארציות ובינלאומיות ולעתים אף משמש כמאמן קולינרי של נבחרות ושל מועמדים.

בהיותו מומחה בעולמות החלב, הבירה והיין – ומפיק קולינרי בעל ותק של 20 שנה בשוק המזון, המסעדנות, ההארחה וההסעדה – פיתח חי חורש בעשור האחרון את העולם הקולינרי החלבי של החברה וכן מיומנויות מיוחדות של מכירה קולינרית. הוא פיתח למאות לקוחות מנות, תפריטים ופרויקטים קולינריים מיוחדים כחלק מהפעילות השיווקית של החברה והערוצים המקצועיים שלה והקים את הביסטרו הראשון בפלמ"חים, שבו מארחים לקוחות, מפתחים מוצרים ומקיימים הדרכות פנים ארגוניות לצוותי החברה. כיום ברשות החברה ביסטרו נוסף גם בחיפה.

אג'נדה קולינרית:
"החלב ומוצריו מהווים עבורי עולם קולינרי רחב, מרתק ומסקרן. אני מאמין בעבודה עם חומרי גלם בסיסים ואיכותיים, תוך שימת דגש על עונות השנה. לתפישתי, יש צורך להבין את תורת החומר כדי לעבוד, ליצור ולמקסם טעמים, תהליכי עבודה ו-FOOD COST. העונג והסיפוק הגדול בעבודתי מגיעים משביעות רצון לקוח, מחיוך של סועדים ומתחושת ההתחדשות מפרויקט לפרויקט, מקונספט לקונספט".

המחלקה הקולינארית שלנו תשמח לעמוד לשירותכם , אנא צרו איתנו קשר דרך דף צור קשר.


תפריט ראשי
תפריט ראשי
© כל הזכויות שמורות לטרה         Design: Levin Design     Developed: Team-AT